Za spolupráci děkujeme
Město Jablonec nad Nisou
Nadace Škola hrou
Centrum Generace
MC Jablíčko
Děkujeme společnosti ROSSMANN za hygienické potřeby.
ROSSMANN POMÁHÁ
Síť pro rodinu
Kontaktní údaje
Centrum Generace Jablonec z.s.
Spolkový dům Jablonec n/N
Emílie Floriánové 8
Jablonec nad Nisou
466 01
Email:

Mobil:
733508417

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
8

Celkem návštěv:
90851

O naší kešce

Centrum Generace Jablonec se v roce 2012 přidalo k celosvětové hře Geocaching ve spolupráci Sítě mateřských center o.s., která v tomto roce oslavila významné výročí-20 let od založení prvního MC v České republice a 10 let od založení formální Sítě mateřských center o.s. Více ke hře mateřských center se dozvíte na webových stránkách:
http://www.materska-centra.cz/kraje/stredocesky/20/geocaching/

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen. Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Geocaching
Přejeme všem úspěšný odlov a především příjemnou procházku. Nezapomínejme na pravidla GEOCACHINGU a do kešky prosím vkládejte jen poklady, které byste si rádi odnesli i vy sami.

 

A teď už hurá za pokladem: 

https://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?key=Rodina_15_Generace+Jablonec&submit4=Go


Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.